BAYİ VE DİSTRİBÜTÖR KANALI
PRİMLENDİRME VE ÖDÜLLENDİRME MODELLERİ


Tarihler: 22 Şubat 2013 Cuma
Saatleri: 10.00-16.30 Tam Gün
Yapılacağı Yer:
İstanbul
Katılım Ücreti: 750 TL + KDV/kişi
Erken Kayıt Avantajı: 525 TL+KDV/kişi (15 Şubat 2013 son gün)
Hedef Katılımcı Profili: Satış Yöneticileri

ONLINE KATILIM FORMU İÇİN TIKLAYINIZ


• Özgün, basit, esnek ve hedef kitleye değer yaratan modeller mucize sonuçlar yaratır.

• İster mono-brand, ister multi-brand olsun hem finansal performansı yükseltir hem de bağlılık sağlar.

• Farklı sektörlerden örneklerle bilgi ve deneyimlerimizi paylaşacağız.

• Satış yöneticilerini bekliyoruz.

PROGRAM

09.30 - 10.30 M.Yücel Atış
( Prim ve Ödüllendirmede Temel İlkeler )

10.45 - 11.30 Banu Özaltan
( Bayi ve Distribütör Ana Firmadan Ne Bekler ?
Sistemin İşe Yaradığı Nasıl Ölçülür ? )

11.45 - 12.30 Bahadır Gören & Fatoş Aksel
( Otomotiv Sektöründe Uygulama Örnekleri )

12.30 - 13.30 Yemek

13.30 - 14.30 Erol Kayaoğlu
( Hızlı Gıda ve Dayanıklı Tüketim Karşılaştırmalı Uygulamalar )

14.45 - 15.30 Gilles Chamah
( Kilit Kanallarda Uygulama Nasıl Olmalı ? )

15.45 - 16.30 Emine Karan
( Bayi Çalışanları Nasıl Motive Edilmeli ve Primlendirilmeli ? )

16.45 - 17.30 M.Yücel Atış
( Fark Yaratan Uygulamalardan Örnekler )


Konuşmacılar:

M. Yücel ATIŞ
Prometheus Danışmanlık Genel Müdürü
Emine KARAN
Prometheus Projeler Direktörü
Banu ÖZALTAN
Prometheus Kıdemli Danışman
Fatoş AKSEL
Prometheus Kıdemli Danışman
Bahadır GÖREN
Prometheus Kıdemli Danışman
Gilles CHAMAH
Prometheus Kıdemli Danışman
Erol KAYA
Sony Eurasia Satış Direktörü


M. Yücel ATIŞ
İşletme mezunu olan Atış, Ücret Yönetimi konusunda yüksek lisans yapmıştır. Doktora çalışmasına “sıfır işsizlik” ve “rekabet yönetimi” tezleri ile devam etmektedir.

Profesyonel iş yaşamında sırasıyla; İnterbank’ta Aday Bankacı, Kordsa’da İnsan Kaynakları Uzmanı, STFA Holding’de İnsan Kaynakları Müdürü, Başer-Colgate’de İnsan Kaynakları Direktörü, Alcatel’de İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı, Koç Holding’de İnsan Kaynakları Proje Yönetmeni olarak görev yapmıştır.

Prometheus Danışmanlık Kurucusu ve Genel Müdürü olan Atış, SHRM , ACA , ICF, ESOP, ITAA, ISPI , AMA , SCIP, ASTD, The Outsourcing Institute üyesidir.

Atış “2008 yılı Asya-Pasifik Küresel İnsan Kaynakları Liderlik Ödülünü” almıştır.

Farklı sektörlerde yerli-yabancı çok sayıda şirketin proje danışmanlığını yürüten Atış, Genel Müdürlük görevinin yanında, değişik şirketlerde Yönetim Kurulu Danışmanı olarak görev yapmaktadır.

Yayınlanmış çok sayıda makale ve araştırması bulunan Atış ''iyi yönetici olmanın ipuçları'' , ''starlarla yaşamak'' , ''yeni mezunlar için işe girmenin ipuçları'' ve ''iş koçu'' isimli dört kitabını yayınlamıştır.


Emine KARAN
İstanbul Üniversitesi Coğrafya Bölümü mezunu olan KARAN, İstanbul Üniversitesi Personel Yönetimi konusunda yüksek lisans yapmıştır. ‘Performans Değerlendirme Sonuçlarının Ücretlere Yansıtılması’ konusunda yüksek lisans tezi hazırlamıştır.
Kısa bir süre eğitimcilik deneyiminden sonra profesyonel iş yaşamına; Türk Ekonomi Bankası Personel Bölümü’nde başlamıştır. Halk Finansal Kiralama’da İK ve İdari İşler Yönetmeni, Ata Yatırım’da İK Müdür Vekili, Oyak Yatırım’da İK ve Toplam Kalite Müdürü, Eliar Elektronik’te ve Embil İlaç’ta İK Müdürü olarak görev almıştır.
Farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerde İnsan Kaynakları yapılanmasının kuruluş aşamasında ve tüm süreçlerin yeniden yapılandırılması çalışmalarında görev alan Emine Karan, halen Prometheus Danışmanlık’ta Projeler Direktörü olarak görev yapmakta ve uzmanlık alanındaki konularda eğitimler vermektedir.


Banu ÖZALTAN
İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü mezunu olan ÖZALTAN, Adler International Learning Inc. Yaşam Koçluğu Sertifikasına sahiptir. Profesyonel iş yaşamında sırasıyla; Denge Mazars Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş.’de Şirket Yeniden Yapılandırma bölümünde Uzman, Cenajans Grey’in şirketi olan Creative Point Reklam Ajansı’nda Müşteri Yöneticisi, son olarak Synovate Araştırma ve Danışmanlık A.Ş.’de Pazarlama Araştırmalarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Prometheus Danışmanlık aracılığıyla uzmanlık alanındaki konularda eğitimler vermektedir.


Fatoş AKSEL
İzmir Amerikan Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunudur. Boğaziçi Üniversitesi'nde Pazarlama ve Finans alanında tamamladığı Yöneticilik programının ardından halen Yönetim ve Örgütsel Davranış alanında Yüksek Lisansını sürdürmektedir. Renault-Mais’te Reklam, Basın ve Halkla İlişkiler, Stratejik Planlama, Ürün Yönetimi alanlarında çalışmış, Marka Yöneticiliği yapmıştır. Son olarak Citroen Pazarlama Müdürü olarak görev yapmıştır. 17 yıllık profesyonel iş yaşamı boyunca çalıştığı şirketlerde Marka Yönetimi, Marka İmajı, Pazarlama Fonksiyonunun Yeniden Yapılandırılması, Müşteri Odaklı Marka Yaratma gibi konularda Proje Liderliği yapmıştır. Yüksek Lisans çalışmalarını Organizasyonel Demokrasi, İşyerinde Pozitif Yönetim ve Şirket Kültürü İle Pozitif Psikoloji alanlarında sürdürmektedir. Stratejik Marka Yönetimi, Bütünleşik Pazarlama İletişimi, Satış, Yönetici Geliştirme ve Değerlendirme, Çatışma Yönetimi ve Müzakere Teknikleri, Liderlik, Kurum Kültürü ve Psikolojinin çeşitli alanlarında Prometheus aracılığıyla deneyimlerini paylaşmaktadır.

Bahadır İsmail GÖREN
Bridgewater College Finans ve University of Humberside and Lincolnshire İşletme mezunudur. Sanderson Ford Satış Veritabanı Yöneticisi, Ford Otosan Alan Yöneticisi, Doğuş Oto Satış Pazarlama Yöneticisi, Otokoç Pazarlama Müdürü, Otokoç Marka Müdürü, Derindere Leasing Genel Müdürü, Doğuş Oto Yönetim Kurulu Üyesi, Seat Türkiye Genel Müdürü, Doğuş LeasePlan Genel Müdürü, Kredix Yönetim Kurulu Üyesi, Güvenok Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak çalışmıştır. Son olarak Altınbaş Grubu Mücevher Genel Müdürü olarak görev yapmıştır. Değişik şirketlerde YK Danışmanı olarak görev yapmaktadır. Satış, Pazarlama, İş Geliştirme, Müşteri İlişkileri Yönetimi, Şirket Ortaklıkları Yönetimi, Strateji ve Rekabet Yönetimi, Proje Yönetimi, Müzakere Teknikleri, Bayi Kanalı Yönetimi konularında Prometheus aracılığıyla deneyimlerini paylaşmaktadır.

Erol KAYA
Bilkent Üniversitesi İşletme mezunu olan Erol Kaya Profesyonel iş hayatına Procter & Gamble'da Satış Temsilcisi olarak başladı. 12 yıl boyunca P&G de Satış departmanlarında ulusal ve uluslararası yönetim pozisyonlarında çalıştı. 2004 yılından beri Sony Euroasia Satış Direktörü olarak çalışmaktadır. Satış ve Pazarlama alanındaki deneyimlerini Prometheus aracılığıyla paylaşmaktadır.

Gilles CHAMAH
Boğaziçi Üniversitesi Biyoloji mezunu olan Gilles Chamah sırasıyla Carrefour Satın Alma Yöneticisi, Metro France Satın Alma Yöneticisi , Kraft Food Kıdemli Kilit Müşteri Yöneticisi, Sütaş Kilit Müşteri Yöneticisi olarak çalışmıştır. Son Olarak Koç Holding şirketi olan Algoritma Medikal 'de COO olarak çalışmaktadır. Prometheus aracılığıyla deneyimlerini paylaşmaktadır

Ödeme Bilgisi: Eğitim Katılım bedelini; * Türkiye İş Bankası Cemil Topuzlu Şubesi (Şube Kodu:1162) 254021 No'lu (IBAN No: TR560006400000111620254021) Jüpiter Eğitim Hizmetleri hesabına ya da * Yapı ve Kredi Bankası Cemil Topuzlu Şubesi (Şube Kodu: 268) 91 253232 No’lu (IBAN No: TR110006701000000091253232) hesabına yatırarak, dekontu Eğitim Bölümü dikkatine en geç eğitim gününden dört gün önce elimizde olacak şekilde egitim@prometheus.com.tr e-mail adresine iletiniz.

Kayıt İşlemi: Online Katılım Formu'nu doldurup gönder butonuna basınız. Kaydınızın işleme alındığına dair geri bilgi tarafınıza mail olarak mesai saatleri içerisinde iletilecektir. (Herhangi bir durumda onay maili tarafınıza ulaşmadığı takdirde bize aşağıdaki numaralardan ulaşınız. Aksi takdirde rezervasyonunuz işleme alınmamış demektir.)

İptal ve Değişiklik: Herhangi bir nedenle katılamama durumunda, önceden bilgi verilmesi koşuluyla ödenen ücret, bir başka programda kullanılmak üzere açık hale dönüştürülebilir.Aksi durumda seminer bedeli fatura edilir. Seminer gününden önce bildirilen katılımcı değişikliği kabul edilmektedir. Prometheus’un toplantı yerini değiştirme, erteleme ve iptal etme hakkı saklıdır.
 

Jüpiter Eğitim Hizmetleri Danışmanlık
Yayıncılık Dış Ticaret Ltd. Şti.
Tel: 0.216.363 23 47 / 368 75 77 / 368 75 65
Faks: 0.216.368 76 20
e-mail: info@prometheus.com.tr